TRUBA Ekibiyle İletişim Kurmak için Şablonlar

TRUBA sistemini kullanırken karşılaştığınız sorunları grid-teknik@ulakbim.gov.tr adresine mail atabilirsiniz. Size hızlı dönüş yapılabilmesi için mail içeriğinde belirtilmesi faydalı olan standart parametreler bulunmaktadır. İşiniz ile ilgili yaşadığınız sorun hakkında mail gönderirken aşağıdaki şablonu kullanabilirsiniz:

Uyarı

Sorunlarınızı kişisel mail adreslerine göndermeyiniz ve sorununuzla ilgili telefonla bilgi almak yerine mail göndermeyi tercih ediniz. Yaşadığınız sorunla ilgili tüm kayıtların tutulması önemlidir.

Sistemdeki kullanıcı adınız:
Çalıştığınız dizin (/truba/home/kullaniciadi veya /truba/scratch/kullaniciadi dizinleri altında çalıştığınız klasörün tam yolu):
Kuyruğa gönderdiğiniz dosyanın ismi (SLURM betik dosyanızın ismi):
İş numarası (Job ID):
İşin çalıştığı sunucuların bilgisi (Node List):
Hata kayıtları:
Açıklama:

Not

İşinizin numarasını ve hesaplama kümesinde hangi sunucu(lar)da çalıştığı bilgisini kayıt dosyasına yazdırmak için SLURM kodunuza aşağıdaki satırları ekleyebilirsiniz:

echo "SLURM_JOB_ID $SLURM_JOB_ID"
echo "SLURM_NODELIST $SLURM_NODELIST"

Alternatif olarak kuyrukta bekleyen işlerinize ait iş numarasını squeue komutunu kullanarak öğrenebilirsiniz. Biten işlerinize ait iş numarasını ve sunucu bilgilerini görüntülemek için ise sacct komutunu kullanabilirsiniz. --starttime ve -j opsiyonlarını değiştirmeyi unutmayınız.

sacct --starttime 2021-12-01 # JobID bilgisini öğrenin.
sacct  -j job_id --format="JobID,JobName%30,Partition,NodeList,Account,Start,AllocCPUS,State,ExitCode" # NodeList bilgisini öğrenin.